DOSTĘPNE KOLORY
PROCES PRODUKCYJNY

Felgi CARBONADO produkowane są w nowoczesnych fabrykach przy wykorzystaniu innowacyjnych technologii wytwarzania i obróbki niskociśnieniowych odlewów ze stopów lekkich. Używane są tylko wyselekcjonowane surowce najwyższej próby, na każdym etapie produkcji każdy egzemplarz felgi poddawany jest rygorystycznej kontroli jakości.

Wybrane modele felg CARBONADO wykonane są metodą flow forming (walcowania) dającą jeszcze większą wytrzymałość obręczy i przy tym mniejszą masę.

CERTYFIKOWANA JAKOŚĆ

Najwyższą jakość felg CARBONADO potwierdza certyfikat zgodności Przemysłowego Instytutu Motoryzacji – PIMOT. Certyfikat ten potwierdza, że wyroby spełniają wymagania warunków technicznych WT/019/PIMOT/17 oraz uprawnia do stosowania zastrzeżonego znaku bezpieczeństwa B28.

Felgi CARBONADO w trakcie badań laboratoryjnych poddane zostały próbom obciążeniowym i uderzeniowym, sprawdzono wytrzymałość zmęczeniową na zgniatanie i odporność na korozję. Zweryfikowane zostały także elementy mocujące z linii CARBONADO: śruby i nakrętki. Dzięki temu możemy zaoferować kompletny zestaw o przetestowanych właściwościach.

TPMS Ready

Felgi CARBONADO są zaprojektowane tak, aby zapewnić montaż praktycznie każdego systemu TPMS opartego o czujniki ciśnienia, pochodzącego od wiodących producentów. TPMS, czyli system monitorowania powietrza w ogumieniu, przesyła informacje o ciśnieniu drogą radiową z czujników umieszczonych wewnątrz kół do komputera pokładowego. Dzięki temu kierowca posiada kontrolę nad ciśnieniem w kołach i może w czasie rzeczywistym zareagować na jego spadek. Przekłada się to w sposób bezpośredni na bezpieczeństwo jazdy, wolniejsze zużywanie się bieżnika opon i redukcję spalania paliwa.